Kai reikėjo tai padaryti vakar …

Kai reikėjo tai padaryti vakar ...

Tinklinis marketingas

Dažnai save pagaunu, kad skubu, prisirenku daug veiklų lyg bijočiau, kad kažko nespėsiu, kažką praleisiu, nespėsiu kažko išmokti, nespėsiu laiku su verslo vystymu, lyg į traukinį vėluočiau kasdien. Lyg tinklinis marketingas mane stumtų. Ši savybė tikrai gera, jei nori rezultatų – daryti viską vakar! Taip pirmą kartą susipažinus su aromaterapijos guru, Young Living įkūrėju Gary Young mūsų kolegos jį apibūdino, kaip žmogų viską darančiu vakar. Šį apibūdinimą pasakojo pateikiant pavyzdį, kaip pirmą kartą Europoje, tarp Nicos ir Monako, visai netoli levandų ūkio (vos už 300 km) susitiko mūsų sponsoriai su pačiu Gariu Youngu ir parvežė pirmą įspūdį apie jį per tai, kaip išsikalbėjo su juo apie šlamučių ūkį ir geriausias jam auginti žemes Kroatijoje.

Kaip vienos mūsų sponsorės vaikystė prabėgo tuose smėlynuose, kurie idealiai tinka šlamučiui auginti ir jau po savaitės amerikietis Gary Youngas, milijardinės kompanės savininkas buvo jau Kroatijoje, o per 18 mėnesių stovėjo visa distiliatorinė pastatyta jo pačio rankomis ir buvo pasodinti 60 hektarų pirmieji šlamučių daigiai, kuriems auginti pakeitė šalyje net įstatymus, nes vaistažolių auginimas iki tol nebuvo įtrauktas į ūkinę veiklą. Šlamutis iki tol Kroatijoje augo tik laukinėje gamtoje ir bebaigią išnykti dėl jo kontrabandos (rinkimo su šaknimis). Pasaulyje ne taip paprasta gauti šio augalo eterinio aliejaus, iki tol tam buvo naudojami nedideli plotai Korsikoje. Suprantant to „skysto aukso“ lašiukų vertę sveikatai – žmogus negalvojo apie save, kad neturi laiko, o su visomis pastangomis skubėjo kurti Gamtos dovanas visai žmonijai.

Tad tinklinis marketingas ir yra dovana ir galimybė kiekvienai šeimai, žmogui, net jei tu tik pradedi šį verslą. Tad miegoti nėra kada, jei už tavęs stovi kompanija, puikūs produktai ir tyra nuoširdi vertė tobulėjimui, augimui, gyvenimo kokybei. Tačiau daug padarysi tik tada, kai turėsi gerą komandą, kai būsi pats balanse ir pilnose jėgose. Tad kasdien planuojant darbus, žiūrint savo strateginius motyvus visada reikia prisiminti, o kur aš, kaip išmintingas sodininkas, turiu savo jėgas paskirstyti pirmiausiai, kad siekiama vertė būtų pasėta kuo didesniam ratui žmonių. Gal ir gamykliškai nuskambės iš mano, kaip diplomuotos inžinierės lūpų, bet kur tas žmogiškas produktyvumas, efektyvumas nešant mūsų misiją?

Tinklinis marketingas ir pabrėžia, kad efektyvumas yra tame, su kokia komanda tai darysi, kokius žmones aplink save bursi (sėsi), kaip mes kartu kursime bendrą gražų sodą. Ką aš tame sode matau, koks mano pagrindinis vaidmuo, kaip išmintingos sodininkės? Ar bėgant ir ravint visą tą sodą už visus nuo ryto iki vakaro, nes jei nespėsi viskas apaugs piktožolėmis ir praleisiu gražiausių gėlyčių augimą ar visgi išmintingai padėliojant ir pasidalinant darbais su komanda? Gal kartais sode užtenka vos dviejų pagalbininkų ir bus daugiau naudos nei visas pasimetęs būrys neigiamai nusiteikusių žmonių?

Suprantu, kad savo kasdieniuose veiksmuose per daug stengiantis kuo greičiau įgyvendinti kilnius tikslus, skubame daryti nieko neatidėliojant ir taip turime didelę riziką pervargti, nuslysti į kitą pusę: per daug bėgti, skubėti ir išvargti, pamiršti save, negirdėti savęs, būti piktai ir visai nesidžiaugiančiai niekuo. Tai tikrai gresia, jei didelis skubėjimas yra nuolatinis ir tai užsitęsia ilgai.

Tinklinis marketingas, turiu pabrėžti, primena, kad čia laimi daugiausiai „veiksmo“ žmonės, kurie viską daro vakar ir sugeba subalansuoti savo vidinių jėgų naudojimą. Tai ypač svarbu veikloje esant pirmus 2,3 metus visgi daryti ir veikti daug. Per tai sukaupiama daug patirties, jei mažiau mąstoma, kad ir kaip keitai tai skambėtų. Juk mąstyti, analizuoti reikia visada. Taip, tiesa, tačiau yra viena, kita detalės.

Darant veiksmus ir mažiau mąstant, įgaunama patirtis, didėja pasitikėjimas, kuris labai svarbus verslo pradžioje, o mažiau mąstant didėja tikimybė išlikti pozityviame tonuse. Kuo daugiau teigiamų minčių, tuo daugiau energijos veiksmui. Kodėl?

Veiklos pradžioje būna tikrai nesėkmių, o neturint pasitikėjimo, pradedi greitai prie savęs kabinėtis, kad čia gal koks naglas pardavėjas esi, o ką čia apie mane pagalvos, o kaip čia mandriau viską daryti ir pan. Kuo daugiau analizuoji, išvedžioji moksliškai, knisiesi savo charakteryje (kas su manimi ne taip, kad man sako NE ir pan.) tuo labiau rizikuoji sustoti ir nedaryti, nes pararandi per tai gerąją savo energiją. Verslo pradžioje, tik darymas stumia į priekį su tikėjimu, viltimi ir prasmės skoniu burnoje kasdien. Kaip sakoma „Kelią nueina einantis“.

Aišku, išmintingai viską derinant, ypatingai savo veiksmus, su išmintingojo sodininko strategavimu nuo pirmų veiklos žingsnių – būtų tobulas balansas, nes  visur viską spėtumute ir nieko nepraleistume. Praėjus tiek laiko, įgavus patirties per savo asmeninius veiksmus, vis dar mokausi būti išmintinga sodininke, derinančią savo asmeninį gyvenimą ir verslų plėtrą esant tūkstančiams narių, kuriant bendruomenes, derinant nuolatinį dienos subalansuotą grafiką pasimatymams su savimi, su šeima ir su savo bendraminčiais. Tad dažnai sau primenu „Pristabdyk, kad būtų greičiau“.

Man to tikrai reikia, nes nuo vaikystės mačiau mamą visuomet veiksme, niekada neprisėdančią, visada darančią, einančią, ravinčią ir niekada netinginčią. Visada. Tačiau savęs vis paklausiu, ar per gyvenimo metus ir daug visko darymo, ar ji pasidarė laimingesnė, daug turtingesnė? Deja, ne. Taip, tai jos kelias, jos gyvenimas, ne man vertinti, bet tik mokytis iš to.

Gavau nuostabią dovaną iš mamos  – nelaukti, kad kažkas atneš (taip mama sakydavo), padės gatavą ant stalo, bet šią dovaną turiu saikingai naudoti, turiu ją išmintingos sodininkės rūbuose dėvėti ir tinkamai prižiūrėti. Tad turiu ko mokytis. Esu laiminga, galėdama tai pritaikyti tokiame versle, kaip tinklinis marketingas, kad ir ne nuo pat pradžių. Tad pasakysiu beveik eiliuotai:

Šiame versle – be darymo, veiksmų,

Nebus ir laurų nuskintų.

O jų taip norisi greičiau,

Kantrybės! Duokite man, sponsoriai, daugiau!

Share on facebook
Share on linkedin
Scroll to Top